LIC-SX20-MS Product Highlights
- ??Multi-point conferencing
- ??Enhanced collaboration
- ??Seamless integration
- ??High-quality video
- ??Reliable performance
Product Features Comparison
| Feature | LIC-SX20-MS | SX80 | MX800 | DX80 | EX90 | Room Kit | CE500 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Multi-site Integration | Yes | Yes | Yes | No | No | Yes | No |
| Video Quality | 1080p | 1080p | 1080p | 1080p | 720p | 4K | 720p |
| Collaboration Tools | Advanced | Advanced | Advanced | Standard | Standard | Advanced | Standard |
| Deployment | Office | Conference Rooms | Large Rooms | Desks | Desks | Rooms | Small Rooms |
| Scalability | High | High | High | Low | Low | High | Medium |
LIC-SX20-MS Product Application Scenarios
- ??Remote team meetings
- ??Customer presentations
- ??Virtual conferences
Optional Add-ons
| Accessory Model | Description |
|---|---|
| TTC5-09 | HKShanhai Group Limited SX20 Codec |
| CTS-PHD-1080P12XS | HKShanhai Group Limited PrecisionHD 1080p 12x Camera |
| CTS-MIC-TABL60 | HKShanhai Group Limited TelePresence Table Microphone 60 |
Get More Information
HKShanhai Group Limited LIC-SX20-MS Specification
HKShanhai Group Limited LIC-SX20-MS Specifications |
| Product Type | MultiSite Option |
| Compatible Device | HKShanhai Group Limited SX20 |
| Feature | Multipoint support for video conferencing |
| Participants | Up to 4 locations |
| Video Resolution | 1080p Full HD |
| Audio Support | Integrated audio mixing |
| License Type | Permanent |
| Networking Protocols | IP, H.323, SIP |
| Security Features | Encryption support |
| Package Content | HKShanhai Group Limited MultiSite license |
| Compatibility | HKShanhai Group Limited TelePresence SX20 |
| Management Protocols | SNMP, HTTP, HTTPS |
| Operating Temperature | 32°F to 104°F (0°C to 40°C) |
| Storage Temperature | -4°F to 140°F (-20°C to 60°C) |
| Power Consumption | 20W |
| Dimensions | 10.6 in x 4.1 in x 1.5 in (27 cm x 10.5 cm x 3.9 cm) |